Umělecký festival Okultění: Apokalypsa nastane už v dubnu

22. 4. 2012 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Už 9. ročník tradičního studentského arts festivalu Okultění proběhne v pátek 27. dubna ve studentském klubu K4 v Celetné. Od 18 hodin na návštěvníky čeká tematický program složený z koncertů, workshopů a divadelních představení.

Nejdůležitější součástí Okultění je fotografická soutěž, které se mohl zúčastnit kdokoliv ze studentů. Stačilo poslat jednu až tři fotografie na téma Apokalypsa. „Toto téma jsme samozřejmě zvolili z části kvůli mayskému proroctví, ale je myšleno také jako reflexe současného stavu světa,“ prozradila Jana Tupá, projektová manažerka festivalu pořádaného studenty katedry kulturologie Filozofické fakulty a sdružením Culto.

„Letos byl o soutěž velký zájem, svá díla přihlásilo 19 soutěžících. Všechny fotografie jsou k vidění od středy 25. dubna ve foyer v Celetné 20. Můžeme prozradit, že soutěžící pojali toto téma velmi rozmanitě, takže se rozhodně nejedná o přehlídku depresivních snímků,“ přiblížila Tupá. Vyhlášení výsledků proběhne v pátek večer.

Program

Live: Never Sol, Rudolfiiinum, DJ Noha + specální host zpěvačka Yvonne Sanchez
Divadlo: Depresivní děti touží po penězích – Reliquiarum show, Feministické posezení á lá Apokalypsa v podání legendárních Dvojčat, Scénky kandiátů na krále Majálesu
Workshopy: Pravé české míchačky, UMakArt (You Make Art) – Spaste svoje duše

18:00 – Zahájení + Kandidáti na krále Majálesu
18:30 – Depresivní děti (Reliquiarum show I)
19:00 – Rudolfiiinum
19:30 – Depresivní děti (Reliquiarum show II)
20:00 – Yvonne Sanchez
20:40 – Proslov Václava Soukupa, vedoucího katedry kulturologie FF UK
21:00 – Vyhlášení fotosoutěže společně s odbornou porotou Českého svazu fotografů
21:30 – Never Sol
22:00 – Feministické posezení á la apokalypsa
22:30 – DJ Noha

ČTĚTE TAKÉ: Okultění 2011 ukázalo kreativitu studentůNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.