Unie si vybrala logo s devíti puntíky

3. 10. 2008 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Grafická soutěž na unijní logo, ve které šlo o „5000 korun a prestiž“, má svého vítěze. První Sněm Studentské unie po dlouhých diskusích vybral střídmý návrh Jana Kolmana, studenta architektury pražské ČVUT.

Nové logo Studentské unie UK

Kolmanův návrh, jež u čtenářů UKáčka.cz získal třetí místo s 11 % hlasů, spočívá ve čtvercovém souboru devíti různě velkých a různě tmavých puntíků, což podle některých evokuje jednotu a různorodost SU. „Logo se mi líbí. Je dynamické, lze ho různě rozvíjet,“ uvedl Jiří Boudal, nově zvolený místopředseda SU.

Některé detaily loga (například barvu) a z toho odvozenou grafiku webu však bude muset vítěz ještě dopracovat. Odměna v podobě největší české bankovky ho však nemine.

Kolmanových devět puntíků sehrálo tvrdý boj s návrhem „stop v kruhu“ Radka Hejkala, který nakonec získal druhé místo. Na posledním honorovaném místě se umístil návrh Jana Václava, mj. výtvarného ředitele UK media.

Druhé místo v soutěži obsadil návrh Radka Hejkala

Návrh Jana Václava z UK media má symbolizovat spolupráci. Skončil na třetím místě
Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.