Univerzita si polepšila v celosvětových žebříčcích

10. 10. 2008 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Poměrně znatelný pokrok zaznamenala UK ve dvou respektovaných žebříčcích hodnotících univerzity z celého světa.

Univerzita Karlova je podle dvou mezinárodních žebříčků nejlepší školou v Česku

V žebříčku The Times Higher Education (www.topuniversities.com) zveřejňovaném britským deníkem The Times se Univerzita Karlova umístila na 261. místě, což je o 29 příček výše než loni. V takzvaném Šanghajském žebříčku (www.arwu.org) sestavovaném univerzitou Jiao Tong si UK oproti roku 2007 polepšila o plných 45 míst – skončila na 252. místě.

V obou žebříčcích se Karlova univerzita dosáhla nejvyšší pozice ze všech vysokých škol v České republice.

Rektor Hampl vyjádřil uspokojení z nového pořadí. „Drtivá většina škol s obdobným umístěním jako UK má nesrovnatelně lepší financování, a tak tento úspěch není jen odrazem profesních kvalit našich akademiků, ale také jejich osobního nasazení a velké obětavosti,“ řekl rektor v tiskové zprávě.

Mezinárodní žebříčky (ratings) institucí poskytujících vysokoškolské vzdělání se v posledních letech těší velké pozornosti nejen akademické veřejnosti. Při jejich sestavování se posuzuje vedle kvality vědecké činnosti například také uplatnění absolventů na trhu práce nebo procento zahraničních studentů a vyučujících. The Times berou v úvahu i názory špičkových akademiků z celého světa.

O pozici UK ve světových žebříčcích vysokých škol připravujeme podrobnou analýzu.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.