Univerzitní fotbal má svou bitvu. O pohár UniCup se utkají čtyři pražské univerzity.

6. 4. 2015 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Fotbaloví fanoušci se dočkali! Pilotní ročník Fotbalové bitvy UniCup je tu už 14. dubna. Boj o pohár z černé oceli svedou čtyři největší pražské univerzity VŠE, ČZU, ČVUT a naše UK.

Univezitní fotbal doposud neměl svoji bitvu. Kromě zastoupení na Akademických hrách a různých sportovních turnajích pořádaných univerzitami a fakultami se samotné fotbalové turnaje nekonaly, a tak se to organizátoři rozhodli změnit.

Tým UK. Foto: UniCup.org

„Fotbal je pro nás srdeční záležitostí, o to více nás motivuje představa fungujícího univerzitního fotbalového turnaje. Souběžně s UniCupem pořádáme již pátý ročník CEE Cupu, což je také fotbalový turnaj pro top týmy do 19 let z celého světa. Zkušenosti z něj bychom rádi využili na Fotbalové bitvě,“ říká ředitel turnaje Roberto De Blasio.

Organizátoři získali podporu vedení univerzit i studentů. „Setkali jsme se až na pár výjimek pouze s pozitivními ohlasy. Vše jsme nastínili jednotlivým univerzitám a souhlas na sebe nenechal dlouho čekat. Nyní spolupracujeme na propagaci přímo se studentskými spolky a univerzitními novinami. Doopravdy nás mile překvapilo, kolik mladých, kreativních lidí má chuť se na tomto projektu podílet a pomoct,“ pochvaluje si De Blasio.

Z Fotbalové bitvy UniCup se v příštích letech nejspíš stane každoroční tradice. „Na pilotní ročník opět za rok navážeme, moc nás to baví. Feedback, který nám první ročník poskytne, bude stěžejním pro zkvalitnění dalších, proto bude důležité detailně zanalyzovat, jak vše zlepšit, co změnit, co přidat, respektive ubrat. S tím nám pomohou především sami studenti a hráči,“ popisuje budoucnost UniCupu De Blasio.

Fotbalová bitva proběhne v rychlém tempu. Odstartuje ve 14:30 zápasem VŠE a ČZU, výběr UK se následně utká s ČVUT. Jednotlivé zápasy budou ve zkrácené podobě vždy dva poločasy po dvaceti minutách. Vítězové sehrají finále o první místo a zbylé dva týmy se poperou o bronz.

Podívejte se, jak to náš tým umí s míčem. (V době natáčení videa se měl turnaj konat v Ďolíčku. Kvůli stavu trávníku se přesunul na atletický stadion SK Slavia Praha.) Video: UKáčko.tv

Kromě fotbalu bude na programu i fotbálek, který si návštěvníci budou moci zahrát, turnaj v beer pongu a hudba, kterou budou zajišťovat DJové. K dispozici bude i občerstvení. V ceně vstupenky je zahrnut vstup na všechny zápasy, pivo zdarma a cesta a vstupné na afterparty v Hany Bany. Návštěvníky tam převezou přistavené autobusy. „Proběhne zde i slavnostní ceremoniál s předáním cen a fajn dojezd k celému turnaji,“ doplňuje De Blasio.

Fotbalová bitva slibuje skvělou atmosféru a napínavé zápasy, úroveň jednotlivých týmů je totiž velmi vyrovnaná. „Věříme, že je to výjimečná šance zhlédnout dobrá utkání, podpořit univerzitní sport a vidět se s přáteli ze školy. K tomu je kvalita týmů vysoká, což předvedli na Akademických hrách. Dá se říci, že turnaj nemá svého favorita. To je pro fanouška vždycky pozitivní,“ vysvětluje De Blasio.

„První místo získá tým, který nejvíc zabojuje, a k tomu pomůžou velkou měrou i fanoušci jednotlivých škol, neříká se nadarmo, že fanoušek je 12. hráč na hřišti. Takže přijďte podpořit kámoše a k tomu si užít fajn odpoledne, music a hlavně sport,“ zve na turnaj De Blasio. Tak přijďte podpořit náš tým, ať si můžeme k Poháru Primátora z Hokejové bitvy přidat i ten fotbalový!

O pohár UniCup se utkají univerzity na atletickém stadionu SK Slavia Praha 14. dubna. Vstupné je 120,- v předprodeji a 160,- na místě.
Lístky na UniCup seženete na těchto místech:
Jinonice – šatna
Právnická fakulta – kancelář spolku Juristi
IC CUNI – kancelář ve Voršilské 1
V následujících dvou týdnech se budou prodávat i na stáncích po fakultách.
Lístky můžete objednávat také na ukacko.tv@ukmedia.cz.
Další info najdete na UniCup.orgNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.