Univerzitní osmy se pojedou už tento pátek

30. 5. 2017 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Vysoké školy se letos opět utkají o titul v souboji Univerzitních osem, který už posedmé otevře program tradičního veslařského závodu Primátorek. O vítězství se posádky poperou v pátek 2. června 2017.

Náplavka Rašínova nábřeží na začátku června opět ožije 104. Primátorkami, veslařskými závody, které patří mezi největší sportovní události u nás. Program startuje už v pátek 2. června kláním studentských posádek osmiveslic.

Na startu nebude chybět čtveřice pražských vysokých škol – Českého vysokého učení technického, České zemědělské univerzity, Vysoké školy ekonomické a Univerzity Karlovy. Těšit se můžete i na další české posádky, ale i osmy zahraničních vysokých škol.

O titul se utká 14 akademických posádek. Ze zahraničních škol potvrdili účast maďarští veslaři a dvě posádky z Německa. Závod bude zároveň akademickým mistrovstvím České republiky s mezinárodní účastí.

Kromě roku 2012, kdy souboj Univerzitních osem ovládla ČZU, vyhrálo pokaždé ČVUT. Kdo pozvedne pohár Univerzitních osem letos? Podaří se někomu narušit dominanci ČVUT? „Každý rok se sejdou kvalitní posádky složené z mnoha reprezentantů. Naše loď není výjimkou a bude to souboj až do konce, kde se rozhodne o vítězi. Letos je silná i posádka UK, která se rok od roku zlepšuje,“ slibuje zajímavou podívanou Michael Humpolec z posádky České zemědělské univerzity.

Primátorky letos představí novinku. Tou je mobilní aplikace, díky které diváci budou mít program, kompletní výsledkový servis a další užitečné informace přímo ve svém telefonu. Mohou navíc tipovat, která posádka zvítězí a vyhrát tak hodnotné ceny.

Po skončení pátečního programu odstartuje večerní zábavu Radio Wave Stage. Diváci se mohou těšit na letenskou kapelu Wild Tides, která břehy Vltavy zahalí do líbivého surf punku a indie popovou kapelu Mayen. Po koncertě bude následovat afterparty na lodi Cargo Gallery.

Foto: 2x Univerzitní osmy

Autor: Univerzitní osmyNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.