Univerzity budou bojovat o hokejový pohár primátora

24. 10. 2013 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Prahu opět ovládne hokej. Hokejové týmy čtyř pražských univerzit – UK, ČVUT, VŠE, ČZU – se proti sobě postaví 31. října na ledě pražské Tipsport Arény. Od 17.30 zde proběhne třetí ročník Hokejové bitvy.

Hokejová bitva UK-ČVUT

V semifinálových zápasech se proti sobě postaví hokejisté ČVUT a ČZU, druhou dvojici utvoří UK a VŠE. Tato klání se odehrají ve zkrácené podobě 2 × 15 minut, finále pak bude prodlouženo na tři třetiny po patnácti minutách.

„Jsem velmi rád, že se nám rok od roku daří dělat hokejový souboj atraktivnější pro návštěvníky. Letos věříme, že překonáme návštěvnosti z minulých let. Očekáváme okolo pěti tisíc návštěvníků,“ uvedl hlavní organizátor Hokejové bitvy 2013 Tomáš Gavlas.

Změny se oproti loňsku dočká moderátorská dvojice. Radovana Klučka a Zdeňka Pechu doplní svým humorem Jakub Kohák, který bude diváky bavit i mezi zápasy. Úvod obstará Matěj Ruppert z kapely Monkey Business, který zazpívá národní hymnu.

Diváci se dále mohou těšit na světelné efekty a větší zapojení kostky nad ledem. Všechny čtyři týmy se od sebe budou odlišovat nejen barvou, ale také svým slavným „maskotem“, který bude jejich tým reprezentovat.

Pro fanoušky bude připravenou několik doprovodných aktivit, například bečkocurling, smilebox, přetahování lanem či tref díru. Podpora je připravena v podobě půvabných roztleskávaček. Celou akci ukončí afterparty s DJ Rockstarem.

Hlavním smyslem Hokejové bitvy je vytvořit prostor pro sportovní setkání vysokoškolských studentů z jednotlivých univerzit. „Právě myšlenka setkávání se napříč vysokými školami je jedním z důvodů pro pořádání akce,“ dodal Gavlas.

Zájemci mohou koupit vstupenky od 14. října. Lze je získat za předprodejní cenu 120 Kč na následujících místech: Klub K4 (Celetná 20), Spolek českých právníků Všehrd (nám. Curieových 7, kancelář č. 29 – přízemí, levé křídlo), Studentská rada FF UK (nám. Jana Palacha 2, dveře č. 2), FTVS – Krafárna (José Martího 31, 1. patro vedle kongresového sálu), Bistro Golda (Přírodovědecká fakulta – chemická sekce, Hlavova 8, dveře č. 048), 3. LF Trimed (Ruská 87, dveře č. 224A).
Více informací o akci naleznete na oficiálních stránkách/události: Hokejová bitva a FacebookuKomentování tohoto článku momentálně není z technických důvodů možné.