Univerzity na poslední chvíli odvrátily problémy s koncem studentských průkazů na dopravu

1. 6. 2012 Autor: Rubrika: Univerzita 4 komentáře/ů

Univerzity a Dopravní podnik se na poslední chvíli dohodly na nové smlouvě o „spolupráci při prodeji jízdních dokladů“. Nadále tak bude možné používat jako průkazku na pražskou MHD studentské průkazy UK, s licencí ISIC i bez ní.

Studenti UK budou moci nadále používat na dopravu i karty ISIC a UK

Ilustrační foto: UKáčko.cz

„Průkazy je možné i nadále používat jako potvrzení o studiu, i je možné k nim kupovat papírové kupony,“ potvrdil UKáčku.cz mluvčí organizace ROPID Filip Drápal.

Kromě Univerzity Karlovy uzavřely smlouvu i České vysoké učení technické a Akademie múzických umění. Už dříve na nové podmínky přistoupila Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a Česká zemědělská univerzita. Naopak Vysoká škola ekonomická o výhody pro své studenty přišla.

Původní smlouva mezi Dopravním podnikem a některými univerzitami vypršela 31. května. Protože licence ISIC platí zpravidla rok a čtvrt, mnoho lidí údajně využívalo studentské výhody i poté, co studium ukončili nebo byli ze školy vyloučeni. Dopravce proto musel školám platit za seznamy studentů využívajících karty a systém byl pro něj nevýhodný. Nově by už měly univerzity poskytovat data bezplatně.

Jaký průkaz používáte pro jízdu v pražské MHD?

výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.