V čele Filozofické fakulty zůstává historik Michal Stehlík

13. 11. 2009 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Děkanem FF bude další čtyři roky historik a slovakista Michal Stehlík. Včera o tom rozhodl akademický senát, když pro Stehlíka hlasovalo 24 z 27 senátorů a tři se zdrželi. „Tento mandát považuji za vyjádření důvěry v další směrování naší alma mater,“ řekl po volbě Stehlík.

Michal Stehlík - děkan FF

Dosavadní děkan Michal Stehlík povede Filozofickou fakultu další čtyři roky.

Foto: Terezie Holešínská (UK media)

Stehlík na rozdíl od situace před čtyřmi lety neměl ve volbě žádného protikandidáta, naopak získal velmi silnou podporu akademické obce. „Celkem se sešlo 35 nominací mé osoby, což považuji za mimořádný a zavazující projev důvěry většiny fakultních pracovišť,“ napsal znovuzvolený děkan.

Stehlík je zatím pouze kandidátem na funkci děkana, formálně jej ještě musí jmenovat rektor UK Václav Hampl. Pokud se tak stane, druhé (a poslední) funkční období děkanovi začne 1. února 2010 a skončí v roce 2013.

PROFIL: Michal Stehlík

PhDr. Michal Stehlík, Ph.D. (*1976) na FF UK vystudoval historii a slovakistiku. Od konce 90. let se aktivně podílí na kulturním a společenském životě rodných Dačic (založení občanského sdružení Krasohled, od roku 2004 dokonce členem městského zastupitelstva). V letech 2001-2002 působil na ministerstvu kultury, odkud přestoupil do služeb Národního muzea; zde se roku 2003 stal náměstkem generálního ředitele. V roce 2006 přišel nový postup: stal se děkanem FF UK. Vzácné chvilky volného času věnuje manželce Lucii, jejich dcerce Viktorii a své staré zrcadlovce.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.