V menze na PF si studenti vychutnali pálivá křidýlka. Ústy i ušima

2. 4. 2016 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Menza Právnické fakulty plnila 1. dubna nejen svou stravovací funkci. Stala se také provizorním koncertním sálem pro pražskou skupinu Hot Wings. V půl jedné se jídelnou začaly linout, kromě vůní jídla, tóny jazzu a swingu – hudby, která svůj hlavní rozkvět zažila v první polovině minulého století.

V menze na PF servírovali i pořádnou porci hudby. Foto: Hot wings

V menze na PF servírovali i pořádnou porci hudby. Foto: Hot wings

Datum akce mohlo v mnohých vyvolat podezření, že se jedná o aprílový žert. Nebylo tomu tak. „Ve čtvrtek nás ještě lákal vedoucí, který tady volal, že to není žádný apríl, že tu budou doopravdy hrát,“ říká studentka Právnické fakulty. Chvíli po poledni si tak strávníci menzy na Právnické fakultě mohli doopravdy poslechnout kapelu Hot Wings, která zde již hrála, a to na prosincové akci s názvem Taneční večer v bazénu. Hlavní atrium budovy teď však kapela vyměnila za jídelnu.

Aby pálivých křidýlek nebylo v jídelně málo, připravili kuchaři speciální menu, kde se také objevily „hot wings“ (neplést s kapelou) tentokrát doplněné pečenými bramborami a ďábelským česnekovým dipem. Za 65 korun dostali strávníci rovnou dvojitou dávku křidýlek. Jednu pro potěchu jazyka a žaludku, druhou pro uši.

Během vystoupení zazněly jak skladby instrumentální, tak i zpívané. Kapela střídala písně swingové – rychlejší, tanečnější – s těmi spíše jazzovými až bluesovými, které byly naopak pomalé. Frontman Hot Wings vybízel přítomné, aby po jídle zašli na kávu do bufetu, se kterým byla menza výjimečně propojena. Hudebníci skončili okolo půl třetí odpoledne.

Štěpán ŠandaNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.