V úvodním zápase Hokejové bitvy univerzit se střetne tým UK s loňským vítězem z ČZU

27. 10. 2014 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Čtvrtý ročník klání hokejových výběrů čtyř pražských vysokých škol se uskuteční už tento čtvrtek 30. října v pražské Tipsport aréně. UK, ČVUT, VŠE a ČZU se v Hokejové bitvě univerzit utkají o Pohár primátora. Jedním z rozhodčích Hokejové bitvy bude i sparťanská legenda Petr Bříza.

Hokejová bitva

Tým Univerzity Karlovy suverénně ovládl první dva ročníky Hokejové bitvy. Loni však skončil až na druhém místě, když ho ve finále porazil na samostatné nájezdy tým ČZU. Odvetou za loňské finále bude hned úvodní zápas, který startuje v 17:45. Tým UK se odvety nebojí a v duchu předzápasové rivality byl natočen spot s názvem „Zatočíme s vidláky“.

Druhou semifinálovou dvojicí budou týmy ČVUT a VŠE. Zápasy semifinále budou již tradičně ve zkrácené podobě 2×15 minut. Následovat bude patnáctiminutový zápas o 3.místo. Finálový zápas bude mít tři třetiny, každou po patnácti minutách a začne ve 21:30.

Kromě zápolení univerzitního kvarteta nabídne Hokejová bitva také bohatý doprovodný program. Zábavu budou zajišťovat hned čtyři moderátoři. Mezi doprovodné akce bude patřit světelná show nebo „bečkocurling“, což je hra, při které jsou tradiční curlingové kameny nahrazeny barely od piva. Akci v Tipsport aréně završí afterparty s DJkou Fancy.

Novinkou letošního ročníku bude státní hymna v podání sboru VŠE Musica Oeconomica Pragensis. Hlavním rozhodčím finále bude nově Petr Bříza, který má na kontě mimo jiné i medaili ze zimních olympijských her.

Jako každý rok je akce pod záštitou všech čtyř univerzit a Magistrátu hlavního města Prahy. Loni se předávání poháru ujal kromě rektorů univerzit i tehdejší primátor Tomáš Hudeček. „Zatím není jasné, kdo z magistrátu se letos zúčastní předávacího ceremoniálu, jelikož je tam teď mezivládí,“ vysvětluje Tomáš Gavlas spoluzakladatel Hokejové bitvy.

Hokejová bitva univerzit je nejen o hokeji a zábavě. „Hlavním smyslem Hokejové bitvy je posílení sounáležitosti studentů s univerzitou a také propagace sportu na vysokých školách,“ uzavírá organizátor letošní Hokejové bitvy Lukáš Dejl.

Zájemci mohou koupit vstupenky v předprodeji do 29. října za cenu 130 Kč na následujících místech: Právnická fakulta UK – Spolek českých právníků Všehrd (nám. Curieových 7, kancelář č. 29 – přízemí, levé křídlo), FTVS – Krafárna (José Martího 31, 1. patro vedle kongresového sálu), Bistro Golda (Přírodovědecká fakulta – chemická sekce, Hlavova 8, dveře č. 048), 1., 2., 3. lékařská fakulta UK – Spolek mediků českých (Karlovo náměstí, Faustův dům, 2. patro vlevo), Právnická fakulta – UK ELSA Praha (nám. Curieových 7), Kavárna na Hollaru (Smetanovo nábřeží 6). Na místě bude lístek stát 180 Kč. K lístku navíc dostanete slevu 50% ze vstupného na utkání HC Sparta vs. Karlovy Vary a kupon 1+1 do Premiere Cinemas. Vstupné na afterparty je 50 Kč.
Více informací o akci naleznete na oficiálních stránkách/události: Hokejová bitva a FacebookuNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.