Ve Stromovce se strhne boj o fialovou korunu z větviček

29. 4. 2010 Autor: Rubrika: Studentský život 1 komentář

Soudě podle koruny, letošní Majáles by měla vyhrát žena. Ozdoba studentského vládce Prahy je totiž dělaná jak pro čarodějnici: je dřevěná, rozcuchaná a fialová. Pořadatelům Majálesu ji tradičně věnoval atelier K.O.V. na Vysoké škole umělecko-průmyslové.

Ohnivá koruna na hlavě své autorky Anny Bartákové.

Foto: Eva Humlová, VŠUP

Autorkou letošní majálesové koruny je Anna Bartáková ze šestého ročníku. „Objekt je tvořen z barvených větví a vznikl z materiálu, který využívám v mé diplomové práci na téma Elements. Koruna odkazuje k přírodě a svou barevností k oslavě,“ vysvětluje Anna.

Do středu pozornosti se koruna dostane v pátek kolem 20 hodiny na hlavním podiu pražského Majálesu. Tehdy by se jí měli chopit pozvaní rektoři pražských univerzit a položit ji na hlavu nově zvoleného krále či královny pražských studentů. Kromě vlády nad poddanými studenty převezme i na jeden den moc nad hlavním městem, primátor Pavel Bém mu proto hodlá svěřit od Prahy klíč.

Další články o letošním Majálesu čtěte v sekci Majáles 2010

Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.