Ve vedení UK je po letech opět žena, na starost bude mít rovné příležitosti a CŽV

26. 3. 2010 Autor: Rubrika: Univerzita 1 komentář

Členové Akademického senátu UK právě doporučili ke jmenování novou prorektorku, bude jí Sylvie Opatrná z Lékařské fakulty v Plzni. Na starost dostala celoživotní vzdělávání a rovné příležitosti. Kolegium rektora je tak po dnešku kompletní.

Novou prorektorkou pro celoživotní vzdělávání a rovné příležitosti je docentka Sylvie Opatrná.

Foto: Heda Čepelová (UK media)

Nová prorektorka chce věnovat především zlepšováním podmínek pro handicapované a jinak znevýhodněné studenty. „Myslím si, že agenda týkající se znevýhodněných studentů je u nás na vysoké úrovni. Ale máme co dohánět ve srovnání s evropskými univerzitami, jako je třeba Cambridge,“ řekla na jednání Opatrná. V nové agendě se však podle svých slov musí teprve zorientovat.

Sylvie Opatrná je poslední členkou kolegia rektora, ostatní prorektoři byli jmenováni už v únoru. V předchozím kolegiu, tedy během prvního funkčního období Václava Hampla, nebyla žádná žena, stejně tak chyběla i v obměněném vedení. „O tom, proč jsem byla jmenovaná až v dodatečném řízení, nemám žádné zprávy. Možná to souvisí s tím, že jsem se v době řádného řízení připravovala na svou profesorskou habilitaci,“ uvedla. (Více o novém vedení čtěte zde: UK má nové vedení: tři nováčci, žádná žena)

Odborně se Opatrná věnuje především nefrologii, tedy odvětví zabývajícím se diagnózou a léčbou ledvin, transplantací ledvin a dialýzou, její specializací je zavádění domácí dialýzy. V současnosti působí na I. interní klinice Lékařské fakulty v Plzni.

Heda Čepelová, Mirek KašparNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.