Veletrh Gaudeamus studenty otestuje a pomůže s výběrem oboru

21. 1. 2016 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Na veletrhu Gaudeamus Praha se letos představí 184 tuzemských a zahraničních škol, které dohromady nabízí přes 3500 studijních oborů. Nově bude součástí veletrhu i testovací centrum, kde studenti mohou zjistit, jaký obor je pro ně vhodný.

Ilustrační foto. Autor: Tomáš VilímHlavní město bude hostit veletrh zaměřený na pomaturitní studium a celoživotní vzdělání již podeváté. Jeho cílem je poskytnout návštěvníkům co nejvíce informací o vzdělávání na vysokých školách. Pravidelně se jej účastní zástupci drtivé většiny tuzemských vysokých a vyšších odborných škol, roste i počet reprezentantů ze zahraničí. Ti vloni tvořili mezi 183 vystavovateli bezmála třetinu.

Užitečné informace získáte nejen u výstavních stánků, ale i na přednáškách pořádaných jednotlivými zástupci. Karlova univerzita se představí během druhého dne veletrhu v jedenáct hodin.

Pokud ještě nevíte, jaký obor je pro vás ten pravý, můžete navštívit testovací centrum. Na základě elektronického testu Na co se hodíš, se dovíte pro jaký obor máte předpoklady.

Pro studenty se zájmem o studium v zahraničí bude připraveno rozšířené Poradenské centrum pro vysokoškolské studium ve Velké Británii. Pomůže studentům s volbou vhodné univerzity, přijímacím procesem, veškerými formalitami před odjezdem i se zajištěním letenek a ubytování.

Veletrhu se zúčastní přes šedesát zahraničních univerzit z jedenácti zemí světa, které budou zájemcům poskytovat informace přímo na stáncích.

Veletrh Gaudeamus Praha se uskuteční ve dnech 26. a 27. ledna 2016, vždy od 8:00 do 16:00, v prostorách areálu PVA Expo Praha Letňany.
www.gaudeamus.cz

Michal Voráček
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.