Veletrh jazyků Expolingua letos ovládne portugalština. Soutěžte o lístky zdarma

1. 11. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Už podevatenácté se letos bude konat Mezinárodní veletrh jazyků, vzdělávání a kultury EXPOLINGUA Praha. Jde o jedinou akci v Česku specializovanou výhradně na jazyky a vzdělávání.

Expolingua

Organizátoři očekávají, že si veletržní stánky během dvou dnů prohlédne přibližně 6000 návštěvníků, především studentů

Foto: Expolingua

Hlavním jazykem EXPOLINGUA Praha 2009 bude portugalština – mateřská řeč více než 200 milionů lidí a oficiální jazyk 8 zemí na 4 kontinentech. „Po španělštině, němčině a francouzštině, jazycích předchozích ročníků, jsme chtěli představit jazyk, který není tolik v centru pozornosti, ale přesto má svůj význam. A portugalština je druhým nejrozšířenějším románským jazykem,“ objasňuje letošní volbu Janica Ciglianová, ředitelka EXPOLINGUA Praha.

„Návštěvníci veletrhu se seznámí nejen s portugalštinou, ale i s kulturou a životem v portugalsky mluvících zemích,” říká Ciglianová. Součástí EXPOLINGUA Praha 2009 bude jako každoročně kvalitní doprovodný program, otevřený všem návštěvníkům zdarma. Připraveno bude více než 70 přednášek a seminářů českých i zahraničních odborníků. Například o studiu a práci v zahraničí, výměnných studentských programech, jazykových zkouškách, stipendiích a metodách výuky cizích jazyků.

SOUTĚŽ

Soutěž o vstupenky byla ukončena. Deset výherců obdrželo email s instrukcemi, kde si mohou výhru vyzvednout. Všem zúčastněným děkujeme.

Mezinárodní veletrh EXPOLINGUA Praha 2009 očekává stejně jako v loňském roce účast nejméně 100 vystavovatelů z dvaceti zemí. Organizátoři očekávají, že si veletržní stánky během dvou dnů prohlédne přibližně 6000 návštěvníků, především studentů. Na veletrhu se představí i některé univerzity a jazykové školy, zprostředkovatelé studijních a pracovních pobytů v zahraničí, nakladatelství, velvyslanectví, kulturní instituce i výrobci výukových a překladatelských softwarů.

EXPOLINGUA Praha 2009
KDY: 6.–7. listopadu 2009, 10:00–18:00
KDE: Národní dům na Vinohradech, náměstí Míru 9, Praha 2
INFO: www.expolingua.czUKáčko.cz - mediální partner akceKlíčová slova


Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.