Věnovali jste svojí diplomce hodně času a nervů? Představte ji veřejnosti a vyhrajte 10 tisíc Kč

24. 4. 2013 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Čas strávený bádáním a psaním vědecké práce teď můžete zúročit. Projekt Diplomky na stojáka nabízí studentům možnost odprezentovat svojí práci a posunout své poznatky dál. Výherci nejlepších prací navíc dostanou 10 000 Kč na studijní cestu.

Diplomky na stojáka

V rámci projektu Diplomky na stojáka mohou studenti zasílat své bakalářské, diplomové či disertační práce z oblasti ekonomické, společenskovědní, technické a přírodovědné. Přihlásit se je možné do 8. května 2013 na webových stránkách.

Podmínkou je, že vědecká práce musí být do konce června obhájena. Kdo ji obhájit nestihne, nemusí se bát, neboť bude vyhlášeno i podzimní kolo. „Motivací byla vlastní zkušenost s psaním diplomky – několik let systematické práce, pak krátká obhajoba a diplomka odložená do knihovny,“ říká Vojtěch Prokeš, člen týmu Era svět, který tento projekt připravil.

Práce bude vybírat odborná porota složená ze zástupců vysokých škol, generálního partnera projektu Era svět a zpravodajského serveru iHNed.cz. Autoři projektu oslovili zástupce různých oborů i vysokých škol, aby byla porota co nejpestřejší a byli v ní zastoupeni lidé z praxe a médií. V porotě tak zasedne třeba editor iHNed.cz Zdeněk Mihalco nebo profesor Pavel Šafařík z ČVUT.

Bude záležet především na porotě, které práce vyhodnotí jako zajímavé, něčím nové, specifické, které je dobré, aby byly veřejnosti představeny. Šanci tedy mají práce s neotřelými postupy, unikátními výsledky, které mají hlavu a patu a bylo by dobré je dále rozvíjet.

„Ambicí tohoto projektu je dát studentům prostor své vědecké práce veřejně prezentovat před širším publikem a nabídnout, diskutovat a sdílet své objevy dál. Formou atraktivních prezentací moderního stylu přednášet výjimečné poznatky ze studentských prací veřejnosti a zábavnou formou tak otevírat veřejnou a zároveň odbornou diskusi nad nimi,“ vysvětluje Prokeš.

Ve dnech 30. května, 6., 13. a 20. června v Era světě na Jungmannově náměstí pak bude mít 16 až 20 vybraných studentů možnost své práce odprezentovat během 9 minut a poté mohou své práce probrat během debaty s odborníky i laiky. Pro výherce z každé oblasti je pak připraveno 10 000 Kč jako prostředky na studijní cestu dle vlastního výběru. Všechny prezentace také budou umístěny v rámci rubriky HN Dialog. Nejlepší prezentaci pak bude věnován speciální prostor – například rozhovor s autorem nebo článek o tématu jeho práce.Komentování tohoto článku momentálně není z technických důvodů možné.