Veslaři UK si věří na výhru v Primátorkách, Univerzitní osmy se utkají už v pátek

30. 5. 2012 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

(aktualizovaný program)
Loni skončili na druhém místě za ČVUT, letos si však věří na umístění nejvyšší. Veslaři UK změří v druhém ročníku Univerzitních osem síly s posádkami VŠE, ČVUT, ZČU a nově i s ústeckou Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně.

Každá z lodí musí mít svého kormidelníka, v případě Univerzitních osmiveslic jde přesněji o kormidelnice. Za Univerzitu Karlovu nastoupí studentka 3. lékařské fakulty Sára Víchová. „My vyhrajeme a oni všichni budou brečet,“ říká rozhodně Víchová. O vítězství svého družstva dvacetiletá budoucí lékařka nepochybuje.

Mezi závodníky nastoupí i reprezentanti ČR

Závod však nebude jednoduchý. Loňské prvenství bude chtít obhájit posádka Českého vysokého učení technického. Ta má silnou oporu ve své kormidelnici Lence Antošové, která se může pyšnit několikanásobným titulem mistryně světa ve dvojskifu, kde závodí se svou sestrou Jitkou. Právě Jitka Antošová byla kormidelnicí loňské vítězné posádky ČVUT.

I v ostatních týmech, složených ze studentů a absolventů jednotlivých univerzit, však zasednou neméně úspěšní sportovci. Za UK jsou to například Josef Lukš, medailista z mistrovství světa, nebo Michal Vabroušek, dlouholetý reprezentant, medailista a účastník olympijských her v Atlantě a Aténách. Samotná kormidelnice UK Sára Víchová je několikanásobnou mistryní republiky.

UK v barvě červené

Každé z univerzit byla přidělena závodní barva. Univerzita Karlova bude stejně jako na Hokejové bitvě bojovat v červené barvě. ČZU se představí v barvě zelené, ČVUT žluté, VŠE modré a UJEP obleče dresy oranžové. Ve stejných barvách by měli přijít i fanoušci a vyjádřit tak sounáležitost se svou školou.

Závodní klání vypukne u náplavky na Rašínově nábřeží v 18 hodin. K vidění ovšem nebudou pouze strhující sportovní výkony. Po slavnostním vyhlášení vystoupí přímo na náplavce kapela Noise of Human Art a ve večerních hodinách proběhne afterparty v nedalekém klubu P.M. Celá akce se uskuteční v rámci 99. ročníku pražských Primátorek.

Program

16.30 Párové osmy mladšího žactva „O cenu starostky MČ Praha 2“ – 1. jízda
17.00 Pohár Leontinky – exhibiční jízda nevidomých veslařů
17.20 Párové osmy mladšího žactva „O cenu starostky MČ Praha 2“ – 2. jízda
17.45 Vyhlášení Poháru Leontinky
Vyhlášení Párových osem mladšího žactva „O cenu starostky MČ Praha 2“
18.00 Univerzitní osmy ČSOB Penzijního fondu Stabilita – závod
18.30 U8 – vyhlášení
18.45 Finále trenažerové soutěže univerzit
19.00 DJ Friky
20.30 N.O.H.A. Noise Of Human Art – Circus Underground
22.00 Afterparty PM Club – vstup zdarma DJ Miss B + DJ Dan Cooley
Více na www.primatorky.cz/u8

Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.