VIDEO: Karolinum hostilo osmý Studentský Jarmark

25. 10. 2016 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Již po osmé se těsně po zahájení školního roku na nádvoří Karolina konal Studentský Jarmark. Sychravého středečního odpoledne pátého října za doprovodu deště a větru představily svoji činnost návštěvníkům studentské spolky Univerzity Karlovy.

UKáčko.tv, které nesmělo na této akci společně s UKáčkem.cz chybět, vyrazilo mezi zástupce několika spolků, aby zjistilo, v čem spočívá jejich činnost.

„Zatím to vypadá velmi dobře, je tu celkem dost studentů,“ vypráví zástupce mezinárodního spolku. „Doufám, že najdeme ještě nějaké buddíky pro náš program.“ A co že je to ten buddík? „Jsem z IC Cuni, což je International Club. Naše hlavní činnost je, že děláme takového buddíka erasmákům. To znamená – přijedou sem erasmus studenti, nevědí absolutně nic o Praze a potřebují se trošku zorientovat. U nás jich přijede tak tisíc tři sta.“

Mezi prezentujícími bylo možné zahlédnout Studentský Majáles, Sbor Univerzity Karlovy, Feministická společnost, Drosophilu, Agoru nebo Amnesty. Samozřejmě nemohl chybět Politologický klub, Univerzitní křesťanské hnutí a další.

Kromě propagačních předmětů, placek, tašek, prezervativů a jiných suvenýrů, kterými si mohli návštěvníci zpříjemnit den, bylo na místě také občerstvení a hudební doprovod. V průběhu dne zahráli například Peaceničky, GITS a Adrian T. Bell, vrchol večera v Celetné byl pak v režii Juicy Freak.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.