VIDEO: Na Reprezentačním plese Univerzity Karlovy se tančilo i vzpomínalo na studia

25. 1. 2016 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

V paláci Žofín se letos konal již druhý ročník Reprezentačního plesu UK, jehož tradici loni univerzita po šestnácti letech obnovila. UKáčko.tv se ptalo hostů, jak vzpomínají na svá studentská léta.

Na druhý Reprezentační ples Univerzity Karlovy dorazili kromě studentů a vedení školy i absolventi, kteří si chtěli připomenout svojí alma mater.

„Pamatuji si, že vysoká škola byla střídající se období velké zábavy a velkého stresu. Naštěstí období stresu bylo krátké, období zábavy naopak dlouhé,“ prozradila jedna z absolventek.

Mezi hosty našlo UKáčko.tv i věčného studenta: „Já už studuji třicet let a pořád mě to nepřestalo bavit. Je to i díky tomu, jaká Univerzita Karlova je,“ řekl.

Reportérka Andrea Kačírová také zjišťovala, co znamená univerzita pro bývalé i stávající studenty. „Univerzita Karlova pro mě znamená nejvíc. Je to moje škola, je to teď i moje zaměstnání a já jsem moc pyšná na to, že je to právě Univerzita Karlova,“ odpověděla Alice Němcová Tejkalová, ředitelka Institutu komunikačních studií a žurnalistiky na FSV.

„Pro mě je to univerzita, která má svou úroveň a své jméno. Je to místo, kde má smysl studovat a člověk má určitou záruku toho, že studuje správné věci a že se neučí nesmysly,“ uvedl stávající student.

Večerem stejně jako v minulém roce provázel herec Jan Čenský. Na pódiu se vystřídala více jak desítka účinkujících, mezi nimiž byla například kapela No Name či Václav Neckář a Bacily.
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.