VIDEO: Osobnosti FSV zvou na festival Pavlač netradičním klipem

10. 5. 2010 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Oslavy pražského Majálesu 2010 ukončí již tradičně multižánrový festival studentů Fakulty sociálních věd PAVLAČ, který se koná zítra odpoledne v budově Hollar na Smetanově nábřeží. Venkovní prostory sídla fakulty rozezní nejen hudba, ale i mluvené slovo herců.

Letošní, již 14. ročník, je zajímavý tím, že propagační video natočily významné osobnosti fakulty – kromě jiných i děkan fakulty Jakub Končelík, proděkanka pro PR Denisa Kasl Kollmannová, pedagogové Jan Křeček z mediálních studií nebo Tomáš Nigrin z německých a rakouských studií.

Videopozvánka děkana FSV na Pavlač

„Festival se každoročně stává místem setkání studentů naší fakulty, je důkazem soudržnosti celé instituce a prostorem pro uměleckou realizaci současných i bývalých studentů i učitelů,“ uvedl Tomáš Trampota, proděkan pro public relations.

Pavlač pokračuje v nastoleném zvyku dvou různých žánrových sekcí. Na hudebním pódiu se představí celkem devět uskupení. Program v jednu hodinu odstartuje kapela LSQ. Dále vystoupí například pražská jazzová formace GOJKO MITIČ KLAN a o pořádný rock´n´rollový nářez se postará skupina CACTUS SHOWBAND. Hlavní hvězdou večera je skupina MADFINGER, která celou akci uzavře.

Ve vnitřních prostorách fakulty odehraje svá představení pět divadelních souborů. Lákadlem bude již tradiční vystoupení souboru Arte della Tlampač s představením Fragmentální zezdola sifon.

Jako vždy nebude chybět bohatý doprovodný program plný soutěží a překvapení. Novinkou na festivalu bude dopolední diskuze k zahájení oslav dvacátého výročí založení fakulty za účasti pedagogů a zakladatelů fakulty.

Festival Pavlač, který si dal do podtitulu Patrně Artový Velmi Lidový Anekdotický Čardáš, je určený nejen studentům fakulty, ale i těm, kteří se chtějí tak trochu jinak a hlavně zadarmo pobavit.

11. května 2010, 13–22 hodin
Fakulta sociálních věd – budova Hollar
Smetanovo nábřeží 6, Praha 1
www.pavlac.cz

PROGRAM

hudební stage:
13:00 LSQ (funky)
14:00 Trachyt (revival)
15:00 Ocean versus daughter (irish folk/chanson)
16:00 Gojko Mitič Klan (ska)
17:00 Caktus showband (rock/rock’n’roll)
18:00 S’N’C (alternative rock)
19:00 Sly Rabbits (funk/r’n‘b)
20:00 Flo (indie rock/progressive)
21:00 MADFINGER (progressive jazz/funky)

divadelní scéna:
16:00 ARTE DELLA TLAMPAČ – Fragmentární zezdola sifon
17:00 divadelní společnost VÝHODNÁ KRÁVA – diskuzní pořad Kecy Prdy s Týnou
17:30 divadelní společnost VÝHODNÁ KRÁVA – Adolf Hilter Revival
18:00 VOSTO5 – Stand’artní kabaret
19:30 ZTRACENÁ EXISTENCE – Zmalujem se!

občerstvení:
klobásy, točená limonáda, pivo, bohatá nabídka (ne)alko nápojůNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.