VIDEO: Karel Schwarzenberg: Ze všech kandidátů mám na prezidenta nejlepší průpravu

10. 1. 2013 Autor: Rubrika: Rozhovor žádné komentáře

Ministr zahraničí a kandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro UKáčko.cz vysvětluje, proč by česká ústava potřebovala důkladnou reformu, kdo ze světových státníků ho nejvíce ovlivnil, proč by se mělo platit za studium i jak se mění vztah lidí k životnímu prostředí.

„Ze všech kandidátů mám na prezidenta nejlepší průpravu. Dělal jsem politiku dlouhá léta, ba desetiletí, u nás i v zahraničí. Jsem jediný, který pracoval na Hradě. Dva a půl roku jsem pracoval jako šéf Kanceláře prezidenta republiky za prezidenta Václava Havla. Takže jsem se to řemeslo aspoň naučil,“ říká Schwarzenberg.

Souhlasí se zavedením školného, ale jen v takové výši, aby to nikomu nezabránilo studovat. „Nesmí být tak vysoké, že by to bylo vážnou překážkou, ale dodatečné peníze potřebujeme, abychom udrželi kvalitu našich vysokých škol,“ vysvětluje prezidentský kandidát.

Jako bývalý lesník a hospodář si všímá i toho, jak se v posledních dvaceti letech proměňuje vztah lidí k životnímu prostředí. „Teď je v popředí spíše hospodářská situace, lidi se obávají, že příliš mnoho peněz vydáváme na životní prostředí. Přičemž to je naše budoucnost. Je to velká škoda, protože je ještě spoustu problémů, které musíme v ČR řešit,“ dodává Karel Schwarzenberg.

Tímto dílem končí náš seriál rozhovorů se sedmi prezidentskými kandidáty. Poslední dvě kandidátky, Zuzana Roithová a Jana Bobošíková, si čas na rozhovor neudělaly.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.