VIDEO: Táňa Fischerová: Prezidentem by neměl být ekonom nebo právník, ale ani profesor zkoumající brouky

8. 1. 2013 Autor: Rubrika: Rozhovor žádné komentáře

V předvolebním shonu si i Táňa Fischerová udělala čas na krátký rozhovor pro UKáčko.tv. Řeč byla o antichartě, omezení prezidentské imunity či předpokladech osobnosti prezidenta.

Herečka Táňa Fischerová byla letech 2002-2006 byla poslankyní za pravicovou Unii svobody, později přestoupila k Hnutí Zelení a nakonec založila vlastní Klíčové hnutí. Při vstupu do politiky prý ale žádné iluze neměla, a proto o ně ani nemohla přijít.

„Já jsem žádné iluze neměla, já jsem měla jenom ideály a ty jsem neztratila. Ty jsem si pronesla sněmovnou, protože o ideály nemůžete přijít, ty ve vás jsou, nebo nejsou,“ vysvětlila Fischerová.

O dění se však začala zajímat mnohem dřív. V roce 1989 podepsala petici Několik vět, která se vymezovala proti komunistické totalitě a nepřímo vyzývala k obnovení demokracie.

Prezidentem by podle ní neměl být ekonom nebo právník, ale ani profesor roky zkoumající brouky tesaříky. „Měla by to být všestranná, humanitně vzdělaná a mravní osobnost,“ přeje si Fischerová. Omezila by také imunitu hlavy státu.

Podle ní se Češi mnohem víc než dřív zajímají o politické dění. „Vidím, že se lidé narovnávají, že rozumnější poměrům, ve kterých žijí. Touha po proměně v něco lepšího je silná a sílí i aktivita, touha lidí začít se angažovat. A v tom já vidím naději,“ dodává prezidentská kandidátka.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.