VIDEO: Univerzita Karlova opět ovládla Hokejovou bitvu

30. 10. 2015 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Tým UK převálcoval všechny své soupeře a bez inkasovaného gólu si došel pro vítězství v Hokejové bitvě. Pohár primátora hokejisté získali už po čtvrté a UKáčko.tv bylo u toho. Vyzpovídalo hráče, rektora a nahlédlo i do šaten.

Hokejová bitva 2014. Ilustrační foto: Martin Janikov.Letos poprvé se fanoušci sešli už před samotným zápasem – při průvodu ze Strossmayerova náměstí do Tipsport arény. „Minulý rok to tu chybělo. V rámci majálesu to děláme, tak jsme se rozhodli, udělat to i v rámci Hokejové bitvy,“ vysvětlil organizátor Hokejové bitvy za UK, Daniel Čermák.

V prvním utkání večera se střetly týmy ČZU a ČVUT. Zvítězili technici, kteří se stali prvními finalisty. Ve druhém zápase si to rozdala UK s VŠE. Po bezgólové první patnáctiminutovce nasázela Karlovka ekonomům hned tři góly. Gólman UK vyšel ze zápasu s čistým kontem.

„Ze začátku trochu vázla kombinace. Od druhé poloviny, když jsme dostali pokyny, tak už to šlo. Dali jsme první gól, který je ve zkrácené hře strašně důležitý,“ komentoval průběh utkání kapitán týmu Petr Hučko. Následoval zápas o třetí místo. O pomyslnou bronzovou medaili se utkaly týmy ČZU a VŠE. Vítězně z toho vzešli ekonomové.

I když rektor UK Tomáš Zima nedorazil na úvodní zápas svého týmu, průběh zápasu bedlivě sledoval. Finále si už nenechal ujít. Popřál týmu úspěšnou střelbu, přesnou mušku a vítězství. A to se vyplnilo. Karlovka nedala ČVUT šanci a opět zvítězila 3:0.

Místopředseda SUUK Jiří Pilip v pozápasové euforii přislíbil větší podporu hokeji i dalším sportům „Za studenty bych chtěl říct, že chceme podporovat víc hokej, víc sport na UK. Kluci si to dneska dali,“ řekl.

Do budoucna plánuje Čermák ještě více zlepšit organizaci Hokejové Bitvy. „Až se to úplně vyladí, tak tady bude plná hala – 12 000 lidí,“ popsal svůj cíl.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.