SOUTĚŽ: Jak má vypadat Univerzita Karlova v roce 2030?

4. 9. 2010 Autor: Rubrika: Univerzita 2 komentáře/ů

Univerzita Karlova má v současnosti přes 50 tisíc studentů a využívá 160 budov roztroušených po celé Praze i čtyřech dalších městech. Jak ale bude UK vypadat za dvacet let? Zamyslete se nad podobou školy v roce 2030, napište esej a vyhrajte 2030 Kč a další zajímavé ceny.

Jak učinit nejstarší, největší a nejprestižnější českou vysokou školu – Univerzitu Karlovu – ještě lepší? Jak z ní vytvořit funkčnější a nakonec i hospodárnější celek? Co musí univerzita v centru Prahy uhájit a co výhodně prodat? Co případně získat od státu, koupit, adaptovat či nově postavit? Máme rozvíjet minikampusy v Bubnech, Jinonicích či snad v Letňanech? A kde bude náš Studentský dům?

Na tyto a mnohé další otázky budou ve svých ročníkových pracích hledat odpovědi studenti architektury z českých vysokých škol. Přispět k nalezení té správné urbanistické vize Univerzity Karlovy 2030 však mohou všichni. Stačí se nad takovou vizí zamyslet v krátké eseji a poslat ji do soutěže. Pomůžete tak nejen kolegům z architektonických oborů, ale především své alma mater. A ještě můžete vyhrát hodnotné ceny!

Pravidla soutěže:

  • Soutěž je určena především studentům, zaměstnancům či absolventům UK
  • Esej na téma „Jak má vypadat Univerzita Karlova v roce 2030“ má mít rozsah 3500–5000 znaků a lze ji doprovodit max. jedním obrázkem ve formátu .jpg
  • Text se posílá ve formátu .doc na adresu ukacko[zavináč]ukmedia.cz do 1. října 2010. Zasláním eseje autor souhlasí s publikací textu na portálu UKáčko.cz. Nezapomeňte na konci eseje uvést své jméno a kontaktní údaje.

Ceny:

  • 1. místo – 2030 Kč, čtyřsvazkové Dějiny Univerzity Karlovy a mikina UK
  • 2. místo – kniha Památky Univerzity Karlovy a tričko UK
  • 3. místo – tričko UK
  • Finanční odměnu 2030 Kč věnovala Studentská unie UK, ostatní ceny Univerzita Karlova.

Porota: Martin Palán (předseda poroty, člen Kontrolní a smírčí komise SUUK), Milan Tichý (prorektor pro výstavbu, UK), Václav Králíček (Útvar rozvoje hl.m. Prahy), Mirek Kašpar (šéfredaktor portálu UKáčko.cz), Slaven Elčić (předseda SUUK), Katka Volná (členka AS UK) a Adam Gebrián (Technická univerzita Liberec).

Doprovodná esejistická soutěž k projektu Urbanistická vize UK 2030
vyhlašovatel: UKáčko.cz
partneři: Univerzita Karlova, Studentská unie UK a Útvar rozvoje hlavního města Prahy


Anketa

Jak by měla podle vás vypadat UK v roce 2030?

výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.