Soutěž: Jak bude vypadat Univerzita Karlova v roce 2030?

doprovodná esejistická soutěž k projektu Urbanistická vize UK 2030

vyhlašovatel: UKáčko.cz
partneři: Univerzita Karlova, Studentská unie UK a Útvar rozvoje hlavního města Prahy

Jak učinit naší nejstarší, největší a nejprestižnější Univerzitu Karlovu ještě lepší školou? Jak z ní vytvořit více funkční a nakonec i hospodárnější celek? Co musí univerzita v centru Prahy uhájit a co výhodně prodat? Co případně získat od státu, koupit, adaptovat či nově postavit? Máme rozvíjet minikampusy v Bubnech, Jinonicích či snad v Letňanech? A kde bude náš Studentský dům?

Na tyto a mnohé další otázky budou ve svých ročníkových pracích hledat odpovědi studenti architektury z českých vysokých škol. Přispět k nalezení té správné urbanistické vize Univerzity Karlovy 2030 však můžete přes léto i vy – uživatelé univerzity! Stačí se nad takovou vizí zamyslet v krátké eseji a poslat ji do soutěže. Pomůžete tak nejen kolegům z architektonických oborů, ale především své alma mater. A ještě můžete vyhrát hodnotné ceny!

Podmínky soutěže:

  • Soutěž je určená především studentům, zaměstnancům či absolventům UK
  • Esej na téma „Podoba a rozmístění Univerzity Karlovy v roce 2030“ má mít rozsah 5000–7000 znaků a lze ji doprovodit max. jedním obrázkem ve formátu .jpg
  • Posílá se ve formátu .doc na adresu ukacko[zavináč]ukmedia.cz do 1. září 2010. Zasláním eseje autor souhlasí s publikací textu na portálu UKáčko.cz. Nezapomeňte na konci eseje uvést své jméno a kontaktní údaje.
  • Ceny: 1. Čtyřsvazkové Dějiny Univerzity Karlovy + mikina UK 2. Památky Univerzity Karlovy a tričko UK 3. tričko UK
  • Soutěž je oficiální součástí projektu Urbanistická vize UK 2030, který vyhlašuje Univerzita Karlova ve spolupráci s Útvarem rozvoje HMP a z iniciativy Studentské unie UK.