NF VŠE: „Odborářská šlechta organizuje vyděračskou politickou stávku“

15. 6. 2011 Autor: Rubrika: Univerzita 4 komentáře/ů

Zatímco Univerzita Karlova reagovala na chystanou čtvrteční stávku pouze zrušením a odložením některých přijímacích a státních zkoušek, na druhé největší pražské univerzitě – Vysoké škole ekonomické – na to šli mnohem rázněji.

Vedení Národohospodářské fakulty VŠE dnes vydalo a rozeslalo veřejné prohlášení, v němž stávku dopravních odborů tvrdě kritizuje. „Ve čtvrtek 16. 6. 2011 organizuje odborářská šlechta vyděračskou politickou stávku, v rámci které může dojít i ke zneužití veřejného veřejného vlastnictví (komunikace, autobusy či další dopravní prostředky) k různým blokádám,“ stojí v prohlášení fakulty vedené známým ekonomem Miroslavem Ševčíkem.

Fakulta také nesouhlasí s formou vyhlášené stávky, podle ní si „určité sociální skupiny berou svým chováním za rukojmí ostatní občany, omezují jejich činnost jak pracovní tak i osobní.“ Většina ostatních fakult pražských veřejných vysokých škol se ke stávce veřejně nevyjádřila, všechny (bez ohledu na to, zda zkoušky zrušily, či nikoli) se však chystají studentům i uchazečům automaticky omlouvat jejich nepřítomnost na zkouškách stejně jako UK.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.