Vychází nový Sociál. Nahlédl i do zákulisí Otázek Václava Moravce

4. 3. 2013 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Březnové vydání Sociálu, časopisu studentů Fakulty sociálních věd UK, přichází v novém kabátě a s velkými obsahovými změnami. Přináší například reportáž z České televize, zajímavé rozhovory i témata, o která si čtenáři sami řekli.

Sociál - březen 2012

Vedení časopisu letos převzala Eliška Junková, která na FSV studuje žurnalistiku, a do vytváření nové podoby časopisu se pustila s velkou vervou a odhodláním. Sociál vychází od roku 2004, ale v posledních měsících jeho kvalita spíše stagnovala.

„Chtěla bych se pokusit napravit pověst Sociálu a udělat z něj opět časopis, který by nejen nám, studentům, zpříjemňoval období studií, ale který by byl kromě zábavy také zdrojem užitečných informací,“ říká nová šéfka časopisu.

V novém čísle si čtenáři mohou mimo jiné přečíst reportáž z návštěvy v České televizi. Redaktoři Sociálu navštívili studio, ve kterém se vysílá pořad Otázky Václava Moravce a připravili i exkluzivní rozhovor s Václavem Moravcem.

Do Sociálu se vrací i rubriky zaměřené na absolventy, studentské projekty, komentáře a zahraničí. Časopis také přichází s rubrikou Duel, ve které se proti sobě postaví dva lidé s odlišnými názory a představí své argumenty.

Nová podoba Sociálu vznikala i za pomoci samotných čtenářů. Před zahájením tvorby nového čísla totiž mohli vyplnit online dotazník, podle jehož výsledků pak byl vystavěn obsah. Mimo jiné z něj vyplynulo, že čtenáře zajímají také mimofakultní témata, a i tomu se nový Sociál přizpůsobil.

Časopis je v prodeji od pondělí 4. března v budovách FSV UK – Jinonice, Hollar a Opletalova – za 20 Kč. Jako bonus získají k Sociálu i jedno číslo časopisů Respekt a Bel Mondo.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.