Vyhořelý vojenský objekt se proměnil v moderní budovu 2. lékařské fakulty

25. 6. 2011 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Na místě bývalých vojenských budov v Motole, kde se před rokem 1989 povinně školili pražští vysokoškoláci v rámci tzv. vojenské přípravy, vyrostla nová budova 2. lékařské fakulty.

Žížala, nová budova teoretických ústavů 2. lékařské fakulty.

Foto: 2. LF UK

Nová budova získala podle svého podlouhlého a členitého tvaru přezdívku Žížala. Nachází se nedaleko Plzeňské ulice a tramvajové zastávky Motol, zhruba deset minut pěšky od motolské nemocnice a též sídla fakulty.

Na místě Žížaly byly bývalé vojenské budovy, které měla fakulta v pronájmu a dělila se o ně s ČVUT. Před sedmi lety však areál zachvátil požár, který jednu budovu zcela zničil a ostatní značně poškodil. Budovy tak musely být strženy a univerzita se na jejich místě rozhodla vystavět nový výukový pavilon.

První etapa výstavby začala v listopadu 2008 a dokončena byla po dvou letech. Celá stavba stála 143 milionů korun, 118 milionů zaplatilo ministerstvo školství. Slavnostního otevření se zúčastnili i rektor UK Václav Hampl a prorektor pro výstavbu Milan Tichý. V nové budově budou sídlit teoretické ústavy, například fyziologie, lékařské chemie a biochemie, biofyziky, histologie, embryologie, biologie a lékařské genetiky.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.