Vzdělání: Bere ho u nás někdo vážně?

9. 11. 2009 Autor: Rubrika: Kalendář žádné komentáře

Kdy: středa 11.11. od 19:00 hodin
Kde: místnost 106, IES FSV UK, Opletalova 26, Praha

Smyslem vzdělání už pomalu není nic víc, než aby absolvent – coby pracovní jednotka – měl o trochu vyšší cenu na trhu práce. Jeho smyslem ale přece není stát se co nejproduktivnějším „lidským zdrojem“, který v první řadě generuje zisk. Vzděláním má člověk získat schopnost rozpoznávat a rozhodovat se.
(ze studentského prohlášení Inventura demokracie ’09)

Hosté debaty:
Vladimíra Dvořáková (1957) je vedoucí katedry politologie na VŠE a předsedkyní Akreditační komise. Vystudovala historii a ruštinu, specializovala se na moderní dějiny Latinské Ameriky. Později vydala řadu publikací o problematice přechodu k demokracii. V letech 2003 – 2006 zastávala pozici místopředsedkyně IPSA (Mezinárodní politologické asociace).

Petr Fiala (1964) je rektorem MU v Brně, kde také vyučuje (na katedře mezinárodních vztahů a evropských studií). V roce 1989 zakládal v Brně katedru politologie.

Arnošt Veselý (1975) je zástupcem ředitele Institutu sociologických studií FSV UK a vedoucím katedry veřejné a sociální politiky. K hlavním tématům jeho vědecké i učitelské práce patří vzdělávací politika a společenskovědní metody.

partner iniciativyNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.