Za UK bude na Majálesu bojovat ekonom Don Juan LXIX.

5. 4. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život 1 komentář

Ve středu se v klubu Roxy konala Královská party, na které se volil král Majálesu za UK. Mezi soutěžící o královskou korunu se zapsali tři studenti – Michal Král alias King z Fakulty tělesné výchovy a sportu, Richard „Ricardini“ Linhart studující na Pedagogické fakultě a Jan Šmejkal neboli Don Juan LXIX. z Fakulty sociálních věd.

Alkoholová štafeta i nečekaný striptýz

Ani jeden z nich ale nebyl v soutěži sám, každý si s sebou přinesl sedmičlenný tým z řad svých kamarádů nebo spolužáků. V 19 hodiny se otevřely prostory Roxy a již od začátku bylo jasné, že se tu koná něco velkého. Hudba hrála ve stylu oldies, poté se na pódiu objevili Prague Conspiracy, kteří v té době ještě nepočetné publikum úspěšně rozhýbali.

Jednou ze soutěží královských týmů byla i alkoholová štafeta.

Po jejich vystoupení se již vše připravovalo na první soutěž – alkoholovou štafetu. Na stůl se položilo 5 piv a 5 panáků různého druhu pro každý tým – celkově tedy 15 piv a 15 panáků. Soutěž spočívala v tom, že jednotliví členové týmu vždy po jednom vyběhli ke stolu, tam každý vypil, co mohl a rychle se vracel zpátky, aby mohl vyběhnout další. To vše se samozřejmě měřilo na čas.

Nejrychlejším se stal tým vedený Michalem Králem alias Kingem. Alkoholová štafeta se ale do celkového hodnocení nezapočítávala, byla to spíše show pro diváky a také se zde ukázalo, jak je na tom který tým s výdrží. Po skončení štafety na pódium přišli Sunflower Caravan. Vzbudili velký ohlas, a kdyby nebyli limitováni časem, jistě by své vystoupení rádi prodloužili.

Soutěž poté pokračovala druhou disciplínou – královskou promenádou v trenkách. Všichni tři kandidáti předvedli taneček ve spodním prádle, a ukázali, jak jsou na tom se svou figurou. To ale jaksi nepochopil jeden, už dost opilý, člen týmu Michala Krále, který (ne)chtěně ukázal úplně vše…Poté každý ze soutěžící řekl něco hezkého a vtipného do mikrofonu, aby si získal hlasy co nejvíce diváků.

Samotné hlasování pak spočívalo v měření decibelů přítomných diváků, kteří vždy na povel moderátora začali křičet a vyjadřovali tak sympatie svému favoritovi. Největší křik si vysloužil Jan „Don Juan LXIX.“ Šmejkal, který se tak stal kandidátem na krále Majálesu za UK pro rok 2011. Za své vítězství si odnesl spoustu hodnotných cen jako například plato energy drinků, spodní prádlo či poukázku na jazykový pobyt.

NEPŘEHLÉDNĚTE: FOTOGALERIE Z KRÁLOVSKÉ PARTY

Miss UK se stala Eliška Černá

Miss UK se stala dvacetiletá studentka marketingové komunikace a PR Eliška Černá.

Poslední soutěží byla volba Miss UK. Do ní se přihlásilo celkem šest uchazeček a vítězku opět vybrali svým křikem diváci. Miss UK se nakonec stala Eliška Černá z Fakulty sociálních věd. Poté už se jen slavilo, pilo a tancovalo. Za mixážní pult se postavil DJ Venatio a svým energickým housem rozhýbal doslova celé Roxy.

Podle organizátorů ze Studentské unie UK byla Královská party nad očekávání úspěšná. Do Roxy nakonec dorazilo zhruba 600 návštěvníků, což je maximální povolená kapacita klubu. Po půlnoci navíc odcházející studenty průběžně doplňovali návštěvníci z okolních podniků a party tak pokračovala až do brzkých ranních hodin.

Jakub ČernýNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.