Začal Majáles: Prahou projde průvod, ve Stromovce se představí 30 kapel

6. 5. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Už dnes v poledne to vypukne – po 13 letech Prahou opět projde majálesový průvod a ve Stromovce se pak uskuteční největší studentský festival roku, Pražský Majáles 2011.

Sraz průvodu je v 11.30 na náměstí Republiky, přesně v poledne se odchází ulicí Revoluční přes Štefánikův most, nábřeží Kapitána Jaroše, Dukelských hrdinů k Výstavišti a dále do Stromovky, kam má dorazit kolem jedné hodiny.

Účastníci by se měli barevně sladit se svou školou – UK bude v červené, VŠE v bílé, ČVUT v modré, ČZU v zelené a soukromé školy ve žluté. Autor nejlepšího kostýmu nebo masky navíc vyhraje 2 VIP vstupenky a deset piv k tomu.

V hlavní části Majálesu se návštěvníci mohou těšit na více než 30 koncertů na pěti pódiích. Vystoupí tam například UDG, Wohnout, Divokej Bill, Chinaski, Tata Bojs, Mig 21 nebo Vypsaná Fixa. Další pódia obsadí i ryze studentské kapely a alternativní scéna.

Majáles dá větší prostor studentům

Loni sledovaly vyhlášení krále Majálesu tisíce lidí.

Foto: Matěj Vaněček (UKáčko.cz)

Většího prostoru se letos dočkají nejen kapely, ale i studenti. Čtyři největší pražské školy – UK, VŠE, ČVUT a ČZU budou mít vlastní zónu, v níž studentské spolky nabídnou řadu soutěží a atrakcí. Vstup je navíc zcela zdarma. (více v článku: UK se na Majálesu představí obřími šachy i mícháním lidových koktejlů)

Tradičním prvkem oslav je volba nového studentského krále, novinkou pak volba miss, Divadelní stage, bizarní Plasticeum či Fashion market pro vyznavače netradičního oblékání.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.