Získají titul z medicíny. Ale nikdo jim ho neuzná

8. 3. 2009 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Studenti oboru intenzivní péče na 1. lékařské fakultě řeší vážný problém. Přestože na konci studia získají titul magistra, ve svém oboru jej nebudou moci uplatnit. Fakulta totiž zapomněla požádat o akreditaci oboru ministerstvo zdravotnictví, které odmítá titul uznat.

nemocnice

Absolventům oboru intenzivní péče hrozí, že jim specializaci nikdo neuzná

ilustrační foto: archiv UK media

Pro absolventy to znamená, že nebudou moci pracovat na pozici, která odpovídá jejich specializaci. Budou mít dokonce horší postavení než studenti vyšších odborných škol a počítat nemohou ani s postupem do vyšších platových tříd. Na případ upozornil server Aktuálně.cz.

Chybu nejspíš způsobila fakulta. Podle ministerstva zdravotnictví podala škola žádost o schválení oboru pozdě. Ve studijním plánu navíc odborníci odhalili řadu chyb a nedostatků.

Titul dostanou, specializaci ne

Problém se týká jen studentů současného druhého ročníku magisterského stupně. Podle Davida Přinesdoma z ministerstva zdravotnictví získají absolventi titul magistra, nebudou však považováni za specialisty v oboru intenzivní péče.

„Pokud se vysoká škola rozhodla akreditovat a přijímat uchazeče do oboru zdravotnického zaměření bez souhlasu ministerstva zdravotnictví, přebírá na sebe veškerou zodpovědnost. Je to její riziko,“ vysvětluje mluvčí ministerstva školství Helena Müllerová.

Lékařská fakulta se snaží chyby napravit a požádala o dodatečné schválení oboru. Pokud by na to ministerští úředníci přistoupili, mohla by být studentům jejich specializace nakonec uznána i zpětně.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.