Zvládli byste procestovat Evropu bez peněz a bez mobilu?

25. 1. 2016 Autor: Rubrika: Cestování žádné komentáře

165 týmu z různých koutů světa se vydá na sedmidenní dobrodružství napříč Evropou v druhém ročníku závodu Red Bull Can You Make it? Úkolem soutěžících bude dostat se na místo vzdálené několik stovek kilometrů, které je navíc v úplně jiné zemi. Bez peněz a platebních karet. Místo toho budou mít k dispozici několik plechovek Red Bullu a vypůjčený telefon odlehčený od veškerých chytrých aplikací.

Foto: archiv Red Bullu

Foto: archiv Red Bullu

Co budou jíst, kde budou spát, čím se hodlají dopravovat a jak budou platit, to budou soutěžící řešit pouze pomoci svých vyjednávacích schopností a zmíněným platidlem. Během cesty budou muset navíc plnit různé úkoly a aktivity.

Dobrodružství můžete na vlastní kůži zažít i vy. Stačí dát dohromady tříčlenný tým, mít status vysokoškolského studenta a natočit minutové video v angličtině, prostřednictvím kterého vyjádříte, proč byste se právě vy měli závodu zúčastnit. Čas máte do 14. února. Pokud vaše nahrávka přesvědčí porotu, vydáte se 12. dubna na jedno z pěti startovních míst v Evropě.
 
„Díky Red Bull Can You Make it? jsem získal dva velmi dobré kamarády, neskutečný životní zážitek a zásobu  historek, které budu moct vyprávět nejen vnoučatům,“ prozrazuje své zkušenosti David Gajdoš, jeden z účastníků minulého ročníku soutěže. „Kromě samotné cesty byl jedním z největších zážitků třeba ilegální noční trip do pařížského podsvětí. Čtyři hodiny jsme se svíčkou v ruce prolézali labyrint chodeb pod pařížským metrem,“ vzpomíná Gajdoš.
 
Další informace o soutěži najdete na redbullcanyoumakeit.com/cs. Cílové destinace budou zveřejněny v průběhu ledna.
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.